مدیریت محصول

مدیر محصول چه کسی است؟

شاید این سوال برای‌تان پیش آمده باشد که مدیر محصول کیست؟ از کجا آمده؟ کجا درس خوانده؟ اصلا چه خوانده؟ کسی معرفیش کرده؟ فامیل یا آشنا مدیرعامل بوده؟ یا انقدر هم این موقعیت شغلی مهم نبوده که هر کسی می‌تواند به راحتی از پسش بربیاید.

مانند اکثر موقعیت‌های شغلی در کسب‌وکارهای آنلاین، هیچ تحصیلات آکادمیکی برای این موقعیت شغلی وجود ندارد و افراد بر اساس تجربه قبلی‌شان در حوزه‌های دیگر می‌توانند در این موقعیت فعالیت کنند. ولی اگر بخواهیم از این حرف‌ها بگذریم، تعریفی جامعی از مدیر محصول وجود دارد که او را اینگونه توصیف می‌کند:

CEO of Product البته این جمله ادامه دارد! : Without any authority

مدیر محصول به صورت مستقیم هیچ یک از افراد تیم را مدیریت نمی‌کند. در اکثر ساختارهای سازمانی هر یک از اعضای تیم زیر نظر مدیر قسمت خود فعالیت می‌کنند. مانند توسعه‌دهندگان که زیر نظر مدیر فنی یا طراحان  که زیر نظر مدیر طراحی هستند. مهمترین وظیفه یک مدیر محصول افزایش ارزش و اعتیار محصول است. مدیران محصول برای تحقق این اتفاق باید شناخت خوبی از کاربران، تکنولوژی‌های توسعه محصول و مدل کسب‌وکار محصول داشته باشند. این موارد سه ضلع مثلث مدیریت محصول هستند:

تکنولوژی (Technology): یک مدیر محصول نرم افزاری بیشترین زمان خود را در بین تیم توسعه‌ می‌گذراند، او نیازی ندارد که حتما به یک زبان برنامه‌نویسی تسلط داشته باشد، بلکه با دانش و آگهی از بستر تکنولوژی مرتبط (موبایل، وب) می‌تواند تصمیمات درستی را در بهینه‌سازی سیستم بگیرد.

کسب‌وکار (Bussiness): مهم‌ترین قسمت مدیریت محصول، تمرکز بر روی رسیدن به اهداف کسب‌وکار خواهد بود. در آخر هر روز شما به عنوان یک مدیر محصول می‌بایست KPI های محصول خود را اندازه‌گیری و اطمینان پیدا کنید که روند رشد محصول خود را پایش می‌کنید. یک مدیر محصول خوب باید اهمیت تمام تصمیمات مرتبط با کسب‌وکار بداند و متوجه باشد این تصمیمات چه تغییراتی بر روی محصول خواهد گذاشت.

تجربه کاربری (User Experineces): شما باید صدای مشتریان خود را بشنوید و از همه مهمتر صدای آنها در مجموعه خود باشید، نیازهایشان را کشف کنید تا بتوانید یک محصول خوب را برایشان تولید کنید. این بدین معنا نیست که شما حتما با یک طراح حرفه‌ایی باشید. ولی به بیرون سازمان خود بروید و نظر مشتریان محصول خود را جویا شوید.

مد نظر داشته باشید که اینجا ابتدای راه است، هر کسب‌وکاری با توجه به نوع فعالیت‌ش، ساختار سازمانی و چینش نیروی انسانی‌ش نیاز به مدیر محصولی دارد تا ضمن اشراف بر هر سه ضلع این مثلث در یکی از این سه ضلع توانایی و تجربه بیشتری داشته باشد.

برای مطالعه‌ی بیشتر می‌توانید مطالب زیر را مطالعه کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *