مدیریت محصول

با متد ناب تسک‌های خود را اولویت‌بندی کنید

بک‌لاگ محصول اگر به درستی مرتب نشود می‌تواند تبدیل به محلی برای انباشت استوری‌های ریز و درشتی شود که شاید برخی از آنها هیچ ارزشی به محصول اضافه نکند. همانطور که می‌دانید اولویت‌بندی تسک‌ها از چالش‌های مهم مدیران محصول بوده است. اینکه با توجه به منابع در اختیارشان و نیاز مشتریان‌شان چطور تسک‌ها را باید اولویت‌بندی کنند!

در این مطلب قرار است یکی از روش‌های اولویت‌بندی (Prioritization) تسک‌ها یا فیچرها با نام اولویت‌بندی ناب را معرفی کنم، این روش یکی از ابزارهای معرفی شده در استارت‌آپ ناب به نام ماتریس ۲x۲ است. و به کارآفرینان در تصمیم‌گیری کمک می‌کند تا تشخیص دهند چه چیزی با اهمیت یا ریسکی است و باید تمرکز را بر روی کدام قسمت قرار دهند. همین ابزار می‌تواند کمک بسیاری در اولویت‌بندی تسک‌ها یا فیچرها به ما کند.

خب، فرآیند کار بسیار ساده است. شما به کمک این روش می‌توانید به آسانی و با سرعت ارزش تسک‌ها یا فیچرها و تلاشی که لازم است برای پیاده‌سازی آنها انجام دهید را تعیین کنید. برای شروع یک + بزرگ رسم کنید. محور عمودی نشانگر «ارزش (Value)» و محور افقی نشان‌گر «تلاش (Effort)» است:

  • ارزش (Value): ارزشی است که برای کاربران خلق می‌شود.
  • تلاش (Effort): تلاشی که برای پیاده‌سازی تسک یا فیچر نیاز است.

تمام کاری که باید انجام دهیم این است که تسک‌های داخل بک‌لاگ یا لیست فیچرها را در این نمودار جای‌گذاری کنیم.

ابتدا باید هر آیتم را براساس ارزش‌شان برای کاربران روی محور عمودی ارزش (Value) مرتب کنیم. زمانی که می‌خواهید کار ارزش‌گذاری را در داخل تیم انجام دهید موارد زیر را مد نظر داشته باشد.

  • جامعه هدف: این فیچر روی چند درصد کاربران تاثیر خواهد گذاشت؟
  • درآمد: آیا این فیچر منجر به درآمدزایی خواهد شد؟
  • اکتساب: آیا این فیچر منجر به کسب مشتریان جدید خواهد شد؟
  • بهره‌وری: آیا این فیچر موجب افزایش بهره‌وری زندگی کاربران خواهد شد؟
  • برند: آیا این فیچر موجب بیشتر دیده شدن برند ما خواهد شد؟

در مرحله بعد، بعد از قرار دادن تمام آیتم‌های بک‌لاگ روی نمودار، حالا نیاز به مرتب‌سازی آنها در محور بعدی یعنی تلاش (Effort) است. سعی کنید تمام موارد را طوری در کل صفحه توزیع کنید که در هر ربع این محور آیتم‌ها به اندازه کافی وجود داشته باشند.

بعد از کامل شدن نمودار حالا شما دید کاملی از آیتم‌های داخل بک‌لاگ دارید هم اکنون شما می‌دانید که باید در کدام قسمت‌ها تمرکز بیشتری داشته باشید تا بهره‌روی چرخه‌های توسعه محصول را افزایش دهید. بیایید نگاه دقیق‌تری داشته باشیم به هر ربع این نمودار.

ربع بالا سمت چپ (چرا همین الان انجام‌اش نمی‌دهید؟)
آیتم‌هایی که در این قسمت قرار دارند بیشترین ارزش را برای کاربران دارند و دارای کمترین زمان پیاده‌سازی هستند. این‌ها فیچرها یا مواردی هستند که باید سریعا آن‌ها را پیاده‌سازی کنید.

ربع بالا سمت راست (تفکیک)
آیتم‌هایی که در این قسمت قرار دارند دارای ارزش بالایی برای کاربران هستند اما هزینه پیاده‌سازی آنها بالاست. خب سعی کنید این فیچرها یا تسک‌های بک‌لاگ را به قسمت‌های کوچک‌تر شکسته و تفکیک کنید و دوباره در همین نمودار مرتب نمایید.

ربع پایین سمت چپ (بعد از ظهر جمعه)
آیتم‌هایی که در این ربع وجود دارند دارای ارزش کمی برای کاربران هستند اما هزینه پیاده‌سازی آنها اندک است. شما می‌توانید این فیچرها یا تسک‌ها را در اوقات فراغت خود یا در زمان‌های بی‌کاری انجام دهید. همچین می‌توانید برخی از این فیچرها را مابین فیچرها یا تسک‌های بزرگ‌تر انجام دهید تا از یکنواختی و دشواری کار بکاهید.

ربع پایین سمت راست (حتی در موردشان فکر هم نکن، فعلا)
آیتم‌هایی که در این قسمت وجود دارند. هم دارای ارزش اندکی برای کاربران هستند و هم پیاده‌سازی آنها دشوار هست. صبر داشته باشید، با تعیین اهداف جدید در آینده ممکن است جای این آیتم‌ها تغییر کرده و اهمیت آنها افزایش یابد ولی مطمئما ما فعلا به این فیچرها یا تسک‌ها احتیاج نداریم.

شما به عنوان مدیر/مالک محصول همواره باید این نمودار را بروز نگهدارید. این کار با دریافت دیدگاه‌های کاربران، تست‌های کاربردپذیری و تحلیل این دیتاها میسر خواهد شد. و ممکن است اطلاعات جدید باعث تغییر چینش نمودار شود. با این فعالیت‌هاست که می‌توانید مطمئن شوید که چرخه توسعه محصول به درستی در حال حرکت است و نیاز مشتریان خود را به خوبی شناسایی وحل کرده‌اید.

برگرفته از: Enter The Matrix – Lean Prioritisation

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *